"Kajtek Czarodziej" - Antoni Komasa Łazarkiewicz i Mary Komasa prezentują magiczny soundtrack

Ten tekst przeczytasz w ok. 3 minuty
Kajtek Czarodziej - Antoni Komasa Łazarkiewicz i Mary Komasa prezentują magiczny soundtrack
 fot. mat. prasowe sonymusic.pl

„Kajtek Czarodziej” to długo oczekiwana ekranizacja „Kajtusia Czarodzieja”, klasyka literatury dziecięcej autorstwa Janusza Korczaka, pedagoga i nauczyciela, którego ponadczasowa twórczość wychowała kilka pokoleń polskich dzieci. To opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata w lekki sposób, która oddaje najważniejsze skarby filozofii Korczaka -każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć! W piosence finałowej „W stronę gwiazd” możemy usłyszeć czarujący głos Mary Komasy.

Za wykonanie, realizację muzyki oraz piosenki do filmu odpowiadał międzynarodowy zespół w składzie:

Kompozycja: Mary Komasa i Antoni Komasa-Łazarkiewicz. 
Tekst piosenki finałowej: Mary Komasa i Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Aranżacja piosenki finałowej: Antoni Komasa-Łazarkiewicz. 
Wokale: Mary Komasa. 
Realizacja nagrania orkiestrowego: Igor Baar. 
Realizacja nagrań wokalnych, mix: Victor Van Vugt. 
Fortepian: Piotr Komorowski. 
Dyrygent: Adrian Kokoš. 
Wykonanie: Orkiestra Symfoniczna Słowackiego Radia.

Za reżyserię filmu „Kajtek Czarodziej” odpowiada Magdalena Łazarkiewicz, twórczyni „Ostatniego dzwonka”. Producentami są Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek, odpowiedzialni za takie produkcje jak „Sonata”, „80 milionów” czy seriale „Erynie”, „Głęboka woda” i „Otwórz oczy”. Napisaną prawie 90 lat temu książkę na język kina przełożyli Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Terechowicz oraz Kirsten Bonnen Rask i Kasper Bajon.

Ten film ma ogromne serce.
-Anna Tatarska, Chilli Zet

Hollywoodzki rozmach.
-Tomasz Śliwiński, Chilli Zet

Nareszcie piękna bajka na miarę „Harry’ego Pottera” w polskim wykonaniu. Wzruszająca, ciepła i mądra.
-Super Express

W roli tytułowej występuje Eryk Biedunkiewicz (debiutujący w serialu BBC „Świat w ogniu”), a partnerują mu zarówno debiutanci, jak i gwiazdy polskiego filmu: Maja Komorowska, Karolina Gruszka, Anna Dzieduszycka, Grzegorz Damięcki czy Piotr Głowacki. Za kreację świata pełnego magii odpowiadają m.in. operator obrazu Rafał Paradowski, kostiumografka Dorota Roqueplo, charakteryzatorka Alina Janerka, czy autorzy muzyki Mary Komasa i Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

„Kajtek Czarodziej” to niezwykle uniwersalna opowieść, która nadaje się i dla młodszych, i dla starszych. Na tle współczesnego kina młodzieżowego wyróżnia się przede wszystkim poprzez pokazanie ponadczasowych wartości, takich jak braterstwo, uczciwość czy prawda. Widzowie zobaczą, na co w dzisiejszym świecie warto stawiać oraz w co inwestować swój czas i energię. 
-Grzegorz Damięcki, aktor

To piękny wizualnie, mądry i pełen emocji film. Dzieci w kinie śmieją się i wzruszają. Bywa strasznie, bywa wesoło, cały czas jest magicznie.
-Karolina Gruszka, aktorka

Magiczna opowieść o dorastaniu. Chciałbym pokazać moim dzieciom ten świat pełen wyobraźni i fantazji i podzielić się z nimi wartościami, które ze sobą niesie. Dzieci są najważniejsze. Świat byłby lepszy, gdybyśmy wszyscy kierowali się tą maksymą.
-Piotr Głowacki, aktor

Ten film jest wszystkim potrzebny. Dzieci trzeba szanować i próbować je zrozumieć.
-Maja Komorowska, aktorka

 

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 26.01.2024   sonymusic.pl   fot. mat. prasowe

Kasia Kociubowska: "Muzyka to część mojego życia i bez tego byłabym zupełnie inną osobą..."

Nadchodzi wielka technologiczna przygoda, czyli film "Podróże z Albertem"!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie