Oliwier Olczuk: "Nie było łatwo zaśpiewać o przyjacielu, który odszedł gdyż wracały wspomnienia z nim związane te wesołe i smutne ale mam nadzieję, że się z nim kiedyś spotkam..."

Ten tekst przeczytasz w ok. 7 minut
Oliwier Olczuk: Nie było łatwo zaśpiewać o przyjacielu, który odszedł gdyż wracały wspomnienia z nim związane te wesołe i smutne ale mam nadzieję, że się z nim kiedyś spotkam...
 fot. mat. prasowe

Rozmowa z Oliwierem Olczukiem – Artystą lipca NetFanKids.pl
 

Witaj Oliwier. Zanim porozmawiamy o Twoim singlu „Gucio”, chciałbym się dowiedzieć jak rozpoczęła się Twoja przygoda z muzyką?

Moja przygoda z muzyką zaczęła się od czasu kiedy zacząłem chodzić do przedszkola i brałem udział w konkursach muzycznych. Wtedy rodzice zauważyli,że interesuję się muzyką. Bardzo szybko uczyłem się tekstów i śpiewam do dzisiaj. Po swoim tacie odziedziczyłem talent muzyczny oraz zamiłowanie do instrumentów. Mój tato nauczył mnie grać na pianinie. Potem zacząłem się interesować innymi instrumentami np.: ukulele, bębny, keyboard, gitara na których również potrafię grać. Do Agnieszki Wiechnik dostałem się 3 lata temu podczas przesłuchania gdzie zaśpiewałem piosenkę Margaret „Byle jak” która bardzo jej się spodobała i wtedy Agnieszka przyjęła mnie do siebie.

Czy poza muzyką, masz jakieś swoje pasje, które starasz się realizować?

Tak. Poza muzyką lubię sport, chodzę na basen. Niedawno, w czerwcu brałem udział w Ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych w Łodzi i zdobyłem II miejsce w skoku w dal. Skoczyłem 4.59m a moim rekordem był wynik 4.9m.

A wracając do tematów muzycznych. Jakiej muzyki słuchasz na co dzień? Może masz jakiś swoich muzycznych idoli?

Na co dzień słucham różnej muzyki. Bardzo lubię poezję śpiewaną ponieważ mój tato często ją śpiewa. Lubię również muzykę pop i takich wykonawców jak Dawid Kwiatkowski oraz Smolasty. Moim największym idolem jest Michael Jackson, który można powiedzieć przyczynił się do powstania naszego zespołu TSO - Taka Sobie Orchestra. Pierwszy raz zaśpiewałem jego piosenkę po angielsku i wtedy m.in. narodził się pomysł aby stworzyć nasz przyszły zespół  

W kwietniu ukazał się Twój debiutancki singiel zatytułowany „Gucio”. Jest to dla Ciebie niezwykle ważna piosenka, która opowiada o Twoim piesku, którego niestety nie ma już z nami. Opowiedz nam kilka słów o Guciu, jak go zapamiętasz?

Cudowne słowa do piosenki GUCIO napisała Agnieszka Wiechnik, której bardzo za to dziękuję. Opisała Gucia takiego jakim był bardzo kochany, wierny, lubił kiedy go głaskałem i przytulałem. Zapamiętałem jego jako kochanego przyjaciela, „który budził mnie do szkoły i nie zostawiał mnie kiedy byłem chory”Zawsze będę miał go w sercu jako członka rodziny

Twoja piosenka, w majowym notowaniu naszej Listy Przebojów NetFanKids.pl znalazła się na 1 miejscu. Kilka razy była także numerem 1 na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Jakie to uczucie, usłyszeć swoją piosenkę w radiu? Czy spodziewałeś się tego, że piosenka tak się spodoba?

Jest to bardzo cudowne uczucie usłyszeć swoją piosenkę w radiu, która spodobała się słuchaczom radia. Miałem nadzieję, że spodoba się ta piosenka innym i dziękuję Wszystkim za oddane glosy. W każdy czwartek śledzę notowania listy przebojów Polskiego Radia Dzieciom i głęboko wierzę że Gucio jest z Nami i wszyscy słuchacze również go pokochają

To z pewnością nie było dla Ciebie łatwe doświadczenie, zaśpiewać o czymś dla Ciebie ważnym ale i bolesnym. Ale wspaniale udało Ci się przekazać w tej piosence wszystkie emocje, dlatego też stała się ona bliska wszystkim tym osobom, które w swoim życiu doświadczyły jakiejś straty. Opowiedz, jak powstawała ta piosenka?

Nie było łatwo zaśpiewać o przyjacielu, który odszedł gdyż wracały wspomnienia z nim związane te wesołe i smutne ale mam nadzieję, że się z nim kiedyś spotkam. Często wspominałem Gucia i wpadłem na pomysł aby napisać o nim piosenkę w czym pomogła mi Pani Agnieszka Wiechnik. Pewnej nocy kiedy wracałem z tatą wpadliśmy na ten znakomity pomysł i mój tata bez wahania zadzwonił do Agnieszki z prośbą o napisanie piosenki, która również była dla niej bardzo znacząca, gdyż przeżyła podobną sytuację i straciła kochanego przyjaciela. Od razu zgodziła się na ten projekt i poszło szybko. Jest to dla mnie piosenka o wielkim znaczeniu i nabrała mocy ponieważ długo na nią czekałem aż w końcu powstała. Słucham jej codziennie

Co było dla Ciebie najtrudniejsze podczas nagrań?

Najtrudniej było mi powstrzymać łzy na myśl o GUCIU, który jest w moim sercu, a którego już z nami nie ma

Piosenka jest o piesku, czyli śmiało mogę założyć że należysz do grona tak zwanych „psiarzy”. Od zawsze toczy się spór pomiędzy właścicielami psów i kotów. Chciałbym poznać Twoje zdanie w tej kwestii. Wymień 5 argumentów przemawiających za tym, dlaczego lepiej być właścicielem psa niż kota.

Zdecydowanie wolę psy chociaż do kotów nic nie mam.
1. Psy są bardziej aktywne
2. Potrafią chronić przed niebezpieczeństwem
3.Robią swoje potrzeby na dworze a nie do kuwety.
4.Bardzo szybko można je wyszkolić
5. Przede wszystkim lubią się bawić. Są to jedne z podstawowych różnic dlaczego wolę psa.
A poza tym pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka.

Na co dzień występujesz w zespole TSO czyli Taka Sobie Orchestra. Działacie dość intensywnie, ale dzięki temu, miałeś okazję np. pojawić się w telewizji. To z pewnością jest wspaniała przygoda. Co najbardziej podoba Ci się w zespole?

Tak. Występuję w Zespole TSO czyli Taka Sobie Orchestra i dzięki zespołowi poznałem wspaniałych ludzi z którymi mam bardzo dobry kontakt. W zespole panuje rodzinna atmosfera, wzajemnie się wspieramy a naszą „drugą mamą” jest właśnie Aga, która oddaje dobrą energie i serce całemu zespołowi. Wspólne występy w telewizji są fantastyczną przygodą której każdemu życzę. Występowaliśmy w rożnych bardzo popularnych stacjach telewizyjnych, a zobaczyć siebie w telewizji to wspaniałe uczucie. Jako zespół mamy cel do którego dążymy.

Czy w niedalekiej przyszłości, planujesz nagrać kolejną piosenkę?
Tak. Jeżeli będzie taka możliwość. Bardzo spodobała mi się piosenka o Guciu oraz atmosfera podczas nagrań. Nie myślałem jeszcze nad repertuarem, ale myślę, że na pewno spodoba się słuchaczom

Czy masz w swoim życiu jakieś motto, albo hasło przewodnie, którym starasz się na co dzień kierować, które motywuje Cię do działania i jest dla Ciebie ważne.

Moim hasłem przewodnim jest: Nie poddawać się tylko walczyć do końca. Jesteś tym o czym myślisz (śmiech przyp.red)

I tak już prawie na koniec naszej rozmowy, trochę humorystycznie. Gdybyś teraz otrzymał propozycję, że ktoś może spełnić Twoje 3 życzenia, to o co byś poprosił?

3 moje życzenia...
Pierwsze to...Bardzo chcialbym spotkać GUCIA za którym tęsknię .
Drugie to... Wydać swoją debiutancką płytę.
A trzecie... Aby moja cała rodzina była zdrowa

Rozpoczęły się wakacje, czy możesz nam zdradzić swoje wakacyjne plany?

Tak. Właśnie wróciłem z wyjazdu do Zakopanego i myślę, że będą wspólne koncerty z Zespołem TSO jak również spędzę czas z rodziną, braćmi. Mamy w planach pojechać z tatą na wczasy, o których marzę i połowić ryby

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Sebastian Płatek
 

 

author

Sebastian Płatek

Redaktor naczelny
 redakcja@netfan.pl

 01.07.2024   fot. mat. prasowe

"Dzień Taty" - najradośniejszy dzień wakacji? Małe TGD z wyjątkowymi muzycznymi życzeniami

Centrum Uśmiechu z nową piosenką!

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie