Zajęła 6. miejsce na Eurowizji Junior, teraz czas na jej pierwszy singiel. Posłuchaj "Błękitnego" od Mai Krzyżewskiej

Ten tekst przeczytasz w ok. 2 minuty
Zajęła 6. miejsce na Eurowizji Junior, teraz czas na jej pierwszy singiel. Posłuchaj Błękitnego od Mai Krzyżewskiej
 fot. mat. prasowe universalmusic.pl

Europa pokochała ją za sprawą emocjonalnego wykonania “I Just Need A Friend” w Nicei. Maja Krzyżewska nie zwalnia w pogoni za marzeniami i wypuszcza swój nowy singiel “Błękitny”. Jej debiutancki singiel od razu zyskał uznanie i znalazł się na jednej z największych playlist w Polsce. 

“Błękitny” Mai Krzyżewskiej to piosenka, która w przeciwieństwie do eurowizyjnej propozycji, została napisana specjalnie dla niej. Młoda wokalistka śpiewa w niej o ucieczce od dorosłego życia w które zaczyna powoli wkraczać. “Dla mnie błękitny stan to takie dziwne i niecodzienne myśli w mojej głowie. To jednocześnie uczucie smutku i tęsknoty, ale też szalone pomysły” mówi o swoim singlu Maja. 

Utwór od razu trafił na playlistę “Polskie Hity” na Spotify, która jest jedną z największych w naszym kraju, na którą trafiają nabardziej lubiane przez słuchaczy piosenki. 

Autorami “Błęktinego” są Mimi Wydrzyńska, trenerka wokalna Mai, oraz Leon Krześniak. 
Słowa “Błękitnego” oddają dokładnie to, co czuję. Poznałyśmy się z Mimi i bardzo polubiłyśmy podczas przygotowań do Eurowizji, dlatego cieszę się bardzo, że zgodziła się napisać tekst do tej piosenki. Przez te kilka miesięcy zdążyła mnie poznać, jak nikt inny! -  mówi młoda wokalistka. 

W teledysku do piosenki obok Mai wystąpiły dwie jej dwie przyjaciółki i tancerki, Nadia Borczyńska i Michalina Wysokińska, z którymi poznały się przy okazji występu z “I Just Need A Friend” w Nicei. Za reżyserię klipu odpowiada Karol Moch.

Maja Krzyżewska ma 13 lat (ur. 2010) i sama o sobie mówi, że jest „Mają z końca świata”. Pochodzi z małej wsi na Suwalszczyźnie, Szeszupka, w której mieszka tylko 17-osób. Ale nie przeszkodziło Mai, aby spełniać swoje marzenia. 

W 2023 roku wzięła udział w szóstej edycji polskiej wersji The Voice Kids, wybierając drużynę Cleo. Trenerka stwierdziła, że Maja dysponuje „anielskim głosem”. We wrześniu tego samego roku wzięła udział w programie Szansa na Sukces - Eurowizja Junior, który wygrała. Krzyżewska reprezentowała Polskę w Nicei z piosenką “I Just Need A Friend”, zajmując historyczne 6. miejsce. To jak do tej pory czwarty najlepszy wynik naszego kraju w 20-letniej historii udziałów w Junior Eurovision Song Contest.


 

author

Renata Wilczura

Zastępca Redaktora naczelnego - Redaktor - Dział prasowy
 renata.wilczura@netfan.pl

 15.03.2024   universalmusic.pl   fot. mat. prasowe

ALERT Artystą marca NetFanKids.pl!

Polskie Radio Dzieciom Świętuje 9. Urodziny W Rytmach Muzyki  

CZYTAJ RÓWNIEŻ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Trwa ładowanie